به گفته‌ی مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید

۶۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در سال ۱۴۰۱ پرداخت شد

نعمت‌الله رضایی مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های خرد و کوچک برای اشتغالزایی در سال 1401 توسط این صندوق پرداخت شد.

به گزارش بازخوانی، نعمت‌الله رضایی مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در گفت‌وگوی اختصاصی اظهار داشت: بیش از ۱۱ درصد از یک میلیون شغلی که دولت تعهد کرده بود توسط صندوق کارآفرینی امید مورد حمایت قرار گرفته است.

وی افزود: بیش از ۱۱۵ هزار فرصت شغلی در سال گذشته مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید قرار گرفت که سهم این صندوق در ایجاد اشتغال بالا بود.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید ادامه داد: تسهیلات این صندوق به عمده طرح‌های خرد، کوچک و متوسط در حوزه‌های مختلف مشاغل خانگی و روستایی پرداخت می‌شود.

رضایی با اشاره به پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغال خانگی گفت: تفاهم‌نامه‌ای با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بسته شد تا بر اساس آن بخشی از تسهیلات به طرح‌های اشتغال از محل تبصره ۱۸ بودجه سال ۱۴۰۱ پرداخت شود.

وی بیان داشت: همچنین صندوق‌های خرد محلی نیز شکل می‌گیرد تا به کمک رونق تولید بیاید بر این اساس بخشی از منابع را تولیدکنندگان می‌آورند و بخشی از منابع را صندوق در اختیار آنها قرار می‌دهد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید تاکید کرد: مدیریت این منابع به عهده خود تولیدکنندگان است تا منابع به سرعت در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد و مشکلی در سرمایه در گردش و تهیه مواد اولیه نداشته باشند.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در زمینه اشتغال روستایی پرداخت شده است گفت: حدود سه هزار شغل از محل طرح‌های اشتغال روستایی به وجود آمده است.

رضایی خاطرنشان کرد: همچنین از محل تبصره ۱۸، برگشت منابع این تبصره در سنوات گذشته، فروش اموال و اشتغال روستایی در بودجه سال جاری، امکان پرداخت ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای طرح‌های خرد در نظر گرفته شده است.